10 روش تبدیل فالوور به مشتری در اینستاگرام [ در سال 2022 ]

10 روش تبدیل فالوور به مشتری در اینستاگرام [ در سال 2022 ]

اگر شما هم صاحب یک کسب‌وکار آنلاین هستید یا در اینستاگرام پیجی فروشگاهی دارید و مشغول فعالیت هستید، قطعا تبدیل فالوور به مشتری به یکی از دغدغه‌های شما تبدیل شده است. به طور کلی ایجاد یک برند در هر شبکه اجتماعی از اینستاگرام گرفته تا فیس‌بوک یک امر چالش‌برانگیز محسوب می‌شود؛ چرا که در این صورت شما باید یک استراتژی قوی برای بازاریابی در این شبکه‌ها در پیش بگیرید. بهتر است بدانید در هر شبکه اجتماعی برای تعاملی سازنده با کاربران باید به یک سری قوانین و اصول خاص توجه کنید. اگر بخواهم برایتان مثالی بزنم در اینستاگرام راه‌اندازی کمپین‌های متفاوت که در ادامه برایتان توضیح می‌دهم یکی از روش‌های مناسب و نتیجه‌بخش است. تا انتهای این مقاله با من همراه باشید تا بیشتر در این باره برای شما توضیح دهم.

اهمیت تبدیل فالوور به مشتری

ممکن است این سوال ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده باشد که برای افزایش فروش در اینستاگرام و تبدیل فالوور به مشتری چه راه‌هایی وجود دارد و چه استراتژی‌هایی را می‌توانیم اجرا کنیم؟ به نظر شما بهترین روش برای سرمایه‌گذاری و استراتژی مناسب در این راه چیست؟

آنچه در این مورد مشخص است این است که یکی از مهم‌ترین موارد برای رسیدن به موفقیت در این راه برخورداری از دانش کافی در این زمینه است. باید پیش از هر کاری، فالوورها و مشتریان خود را به‌خوبی بشناسید. برای این منظور نحوه عملکرد اینستاگرام در ارتباط با مشتریان، مدیریت فروش، حمل‌ونقل مرسوله‌های پستی و پرداخت هزینه‌ها به شما کمک می‌کند. با شناخت درست اشخاص می‌توانید تبدیل فالوور به مشتری را بهتر انجام دهید و نتیجه بهتری بگیرید.

اگر برای کسب‌وکار خود در شبکه‌های اجتماعی فالوورهای وفاداری دارید که به محتوای شما علاقه‌مند هستند، آن را برای دوستان خود ارسال می‌کنند و زیر پست‌هایتان کامنت می‌گذارند، خوب است؛ اما کافی نیست. این مورد تنها یک گام کوچک از مسیر تبدیل فالوور به مشتری و افزایش درآمد به حساب می‌آید. این چالش بیشتر به میزان سرمایه‌گذاری شما بستگی دارد. یک روش کاربردی برای این هدف، شروع کردن آن در مرحله «حداقل میزان محصولات» است و باید برای انجام پروژه یک ساختار واضحی را از همان ابتدا بکار بگیرید.

اهمیت تبدیل فالوور به مشتری - مارکترها

بررسی روش‌های تبدیل فالوور به مشتری در شبکه‌های اجتماعی

همان‌طور که گفته شد تبدیل فالوور به مشتری امری پراهمیت در شبکه‌های اجتماعی است. در این قسمت می‌خواهیم چند روش موثر برای این موضوع را بررسی کنیم.

1 – شناسایی دقیق مشتریان هدف

برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام، باید با جامعه هدفتان آشنا باشید. زمانی که جنسیت، سن، علاقه‌مندی‌ها و محصولات مورد نیاز آن‌ها را بدانید، می‌توانید از استراتژی بهتری برای جذب مشتری استفاده کنید.

2 – تعریف پرسونای مشتریان جهت تبدیل فالوور به مشتری

برای اینکه بتوانید مشتریان را دقیق‌تر بشناسید و تبدیل فالوور به مشتری را بهتر انجام دهید، باید نیازسنجی مشتری را جدی بگیرید. با تعریف پرسونای مشتری می‌توانید محصول یا خدمتی را برای پاسخ به همه یا قسمتی از نیاز مشتری ارائه دهید. به عبارت دیگر با این روش می‌توانید یک ارتباط خوب را از همان شروع کار در شبکه‌های اجتماعی با فالوور برقرار کنید. همچنین می‌توانید مشتریان را با استراتژی‌ها و راهکارهای مناسب تشویق کنید که از فروشگاه شما خرید کنند.

3 – برقراری ارتباط موثر با مشتریان در شبکه‌های اجتماعی

در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام، این قابلیت وجود دارد که میان مدیران پیج و مشتریان ارتباط برقرار شود. Direct Message، لایو (Live) و امکاناتی مانند Poll برای ایجاد ارتباط گسترده با مشتریان قابل استفاده هستند. با تعامل منظم با مشتری، به نتایج خوبی خواهید رسید. البته باید به این نکته نیز دقت کنید که مکالمات طولانی، مخاطب را خسته و تاثیر کار شما را کم می‌کند.

مطالعه بیشتر: آموزش طراحی پرسونای مشتری

ایجاد ارتباط موثر با مشتری - مارکترها

 

4 – ساده‌سازی تعامل با مشتریان

باید به صورت هفتگی به‌روزرسانی تمام صفحات شبکه‌های اجتماعی خود را انجام دهید و پیگیری کنید که بازخورد مشتریان نسبت به محتوای شما چیست. به این ترتیب می‌توانید بیشترین تعامل را با مخاطب در شبکه‌های اجتماعی برقرار کنید.

هیچ‌وقت نگذارید که نظرات مخاطبان بدون پاسخ بماند. چراکه این پاسخگویی سبب می‌شود میان برند شما و مخاطب اعتماد به وجود آید. ارتباط میان مشتری و تیم مارکتینگتان و پشتیبانی یکپارچه از مشتریان، سبب ایجاد شهرت، اعتماد و تبدیل فالوور به مشتری می‌شود. به طور کلی بهتر است زمانی را به برنامه‌ریزی اختصاص دهید تا بتوانید از رکود جلوگیری کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

5 – دوری از یکنواختی و معمولی بودن

زمانی که تفکر خلاق داشته باشید، می‌توانید در ارتباط با مشتری و تولید محتوا نیز خلاقیت به خرج دهید. سعی کنید معمولی نباشید. می‌توانید با استفاده از چند ترفند جلوی قدیمی شدن استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود را بگیرید:

 • بهتر است محتواهای متفاوت و نوآورانه از جمله اینفوگرافیک‌های جذاب، مجموعه‌های ویدئویی، GIF، استوری و نقل‌قول‌ها تولید کنید.
 • برای اینکه در تبدیل فالوور به مشتری موفق عمل کنید، باید همواره با مخاطبان ارتباط داشته باشید تا آن‌ها را بشناسید و علاقه‌مندی آن‌ها را بدانید.
 • اگر بتوانید یک راهی را بیابید که در جایگاه خود منحصربه‌فرد باشید، به یک پیروزی بزرگ خواهید رسید و در شبکه‌های اجتماعی جذاب خواهید ماند.

6 – برقراری ارتباط موثر با اینفلوئنسرها

یکی از راه‌های تبدیل فالوور به مشتری، تعامل با اینفلوئنسرهاست. این افراد به شما کمک می‌کنند که سریع‌تر به هدفتان برسید. بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، هدف اصلی اینفلوئنسرها است. کسب‌وکارهای آنلاین نیز همواره با اینفلوئنسرهای اصلی هر حوزه تجاری همکاری می‌کنند. معمولا نیمی از مشتریان اعتماد زیادی به اینفلوئنسرها دارند. همکاری با آن‌ها به شما کمک می‌کند تا فالوورهای خود را افزایش دهید و آن‌ها را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید. بهتر است با تولید محتواهای خلاقانه، سبب شوید تا نظر افراد بالقوه بیشتری به شما جلب شود.

 

ارتباط با اینفلوئنسر برای تبدیل فالوور به مشتری در مارکترها

 

همکاری با اینفلوئنسرهای کلیدی حوزه شما با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است:

 • امکان استفاده از حمایت اسپانسرها برایتان وجود دارد.
 • می‌توانید با انتشار محتوای اینفلوئنسرها در صفحات اجتماعی خود، تعداد فالوورها را افزایش دهید و تبدیل فالوور به مشتری را بهبود بخشید.
 • با داشتن حمایت اینفلوئنسرهای کلیدی در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید یک تصویر خوب از خودتان در بین مخاطبان ایجاد کنید.
 • بهترین کانال برای این استراتژی، اینستاگرام است.

7 – استفاده از قابلیت استوری

می‌توانید برای اینکه با مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید، از استوری بهره ببرید. با انتشار استوری می‌توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. استوری مزیت‌های دیگری نیز دارد. یکی از این موارد ایجاد ارتباط عمیق‌تر با مخاطب است. همچنین می‌توانید با ساختن چهره‌ای انسانی، برند خود را رسمی کنید. از دیگر مزیت ساختن استوری‌های منحصربه‌فرد کسب‌وکارتان، تبدیل فالوور به مشتری  با سرعت بیشتر است. می‌توانید فیلمی از پشت‌صحنه کارتان بگیرید و محتوای یونیک تولید کنید تا از رقبای خود جلو بیفتید.

برای ساخت استوری باید به این نکات توجه کنید:

 • وقتی می‌خواهید چیزی را با مخاطب به اشتراک بگذارید، از ارزشمند بودن آن برای مخاطب مطمئن شوید.
 • باید همواره شخصیت و هویت برندتان در استوری مشخص باشد تا مخاطب بتواند با شما ارتباط بهتری برقرار کند.
 • اگر استوری شما جذاب باشد، مخاطب آن را برای دوستان خود نیز ارسال می‌کند که این مورد به نفع شما خواهد بود.

مطالعه بیشتر: آموزش افزایش فالوور در اینستاگرام

8 – استفاده از محتوای تولیدشده توسط کاربران

با استفاده از محتوای تولید‌شده توسط کاربر (UGC)، احساسات ویژه‌ای را در کاربران وفادار ایجاد کنید. امروزه این محتوا یک استراتژی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. در بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند نرخ کلیک محتوایی که کاربر تولید می‌کند 4 برابر بیشتر از بقیه محتواهاست.

9 – کمپین مسابقات اینستاگرامی

یکی دیگر از راهکارها برای تبدیل فالوور به مشتری، برگزاری مسابقه اینستاگرامی است. در ادامه مزیت‌های این کمپین‌ها را بررسی می‌کنیم.

 • مسابقه در اینستاگرام باعث ایجاد اعتماد در میان مخاطبان شما می‌شود تا به پیشنهادات شما اهمیت دهند.
 • می‌توانید تجربیات واقعی خود را به اشتراک‌ بگذارید و به کسب‌وکار خود اعتبار دهید.
 • UGC سبب افزایش تعامل کاربران با صفحات بیزینسی می‌شود. این ارتباط دوطرفه است و سبب تبدیل فالوور به مشتری می‌شود.

10 – افزایش خدمات خود به مشتریان

شما می‌توانید با جوایز مسابقات، تخفیف‌ها، افزایش تنوع خدمات و … فالوورهای خود را دعوت کنید تا از شما خرید کنند. به عنوان مثال با دادن کد تخفیف به مشتری یا رایگان کردن هزینه ارسال، آن‌ها را برای خرید تشویق می‌کنید. همچنین با این روش می‌توانید برای مشتریان فعلی فرصتی را فراهم کنید تا این خبر را به دوستان خود انتقال دهند و آن‌ها نیز از این فرصت بهره ببرند.

به این نکته توجه کنید که برای تبدیل فالوور به مشتری باید فروشگاه شما کاربر پسند باشد و مهارت‌های ارتباطی را به‌خوبی انجام دهید. همچنین با استفاده از ابزاری چون گوگل آنالیتیکس، گوگل ادز و سایر نرم‌افزارهای موجود می‌توانید در بهترین  مسیر پیش بروید.

مطالعه بیشتر: آموزش بازاریابی در اینستاگرام

افزایش خدمات به مشتریان - marketerha

 

جمع‌بندی

روش‌های مختلفی برای تبدیل فالوور به مشتری وجود دارد. اولین قدم برای رسیدن به این مهم، شناخت درست مشتریان و قدم بعد تعریف پرسونای آنهاست. شما می‌توانید با برقراری ارتباط با فالوورها در جلب اعتماد آن‌ها پیشروی کنید. پس از اینکه اعتماد در فالوور ایجاد شد، از فروشگاه شما در شبکه‌های اجتماعی خرید خواهند کرد. ایجاد یک فروشگاه که فضای کاربرپسند و رابط کاربری مناسب داشته باشد، در این مسیر به شما کمک خواهد کرد.

این مقاله چه اندازه به شما کمک کرد؟

من در زمینه تولید محتوای متنی مشغول به فعالیت هستم و با وب سایت های مختلفی همکاری کردم. به فعالیت و یادگیری در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هم علاقه زیادی دارم

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.